sayTRUST VPSC Secure Access nedir?

sayTRUST VPSC Secure Access “Virtuel Private Secure Communikation” kurumsal ağlara güvenli ve şifreli erişim sağlayan (dahili ve harici erişim) çığır açan yeni bir teknolojidir. “Backdoor” u olmayan, hiç bir şekilde yetkisiz üçüncü bir kişi tarafından kullanılamayan, siber saldırı veya manipülasyona izin vermeyen yüksek güvenli iletişim, erisim ve veri transfer çözümüdür.

Neden TRUST VPSC

Evden veya farklı ortamlardan mobil çalışanların, şirket verilerine uzaktan erişimi günümüzde gerekli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bunun için bağlantının hızlı ve istikrarlı olmasının yanı sıra, güvenli olması önemlidir. Bu tür bağlantıları şirketlerin birçoğu VPN (Virtual Private Network) teknolojisi ile sağlamaya çalışmaktadır. Kullanıcılar ise bu teknolojinin kullanımında bir dizi sorun yaşadıklarını belirtmektedirler. VPN sistemlerinde, mobil ortamdaki cihaz önce şirket ağına bağlanmaktadır. Ancak Kullanıcı LAN-LAN bağlantılı, güvenli olmayan bir ortamdan güvenli şirket ağına bağlanmakla, hem kurulum aşamasında hem de kullanım aşamasında sorunlar yaşamaktadır. sayTRUST, sekiz aşamalı güvenlik sistemi ile iletişim öncesi (tünele girmeden) hattı korumaya başlar ve hiç bir zaman Network to Network bağlantısı kurulmaz. Bu nedenle VPN`le yaşanan sorunlar VPSC teknolojisi ile yaşanmaz.

Mobil Cihaza Erişimi
Prensip olarak sayTRUST teknolojisi bir sunucu ve bir USB erişim çubuğu bileşenlerinden oluşmaktadır. Sunucu cihaz veya yazılım olarak kullanıla bilinir. İki faktörlü kimlik doğrulaması (2FA) veya üç faktörlü kimlik doğrulaması (3FA) içeren USB çubukları arasında seçim yapabilirsiniz.

Özellikleri

Etkili güvenli bir çalışma ortamıyla güvenli iletişim.

VPN yerine VPSC – ileriyi düşündük:

  • Ağ-ağ bağlantısı yerine uygulama katmanı içindeki iletişim
  • Sekiz seviyeli erişim güvenliği
  • Koruma tünelin önünde zaten başlıyor
  • Kendine ait sahte ve korumalı sertifikalar
  • Güvenli çalışma ortamı

Güvenlik kolay olmalı. Bu prensibi izleyen kullanıcı arayüzü sayTRUST VPSC için tasarlanmıştır. Geleneksel VPN çözümleriyle her zaman tavizler verilirken, sayTUST VPSC’yi geliştirirken sayTEC AG müşteriye özel gereksinimleri üstlenmiştir. Sonuç, yüksek güvenliği ve kullanım kolaylığını birleştiren etkili bir araçtır.

Güvenlik özellikleri, genel kabul görmüş standartlara (kişisel kullanıcı sertifikasına bağlı olarak SSL, TLS, X.509 sertifikası, 2048 bit, Diffie-Hellman Mükemmel İletim Gizliliği) ve diğer benzersiz satış noktalarına ek olarak uygulanmıştır. Bu, tünelde uygulamaya dayalı bir bağlantı içerir (normal Katman 2 veya Katman 3 VPN yerine). Bu nedenle, kötü amaçlı yazılım tünelin girişinde zaten algılandı ve gizlendi. Kendi CA’sı (Sertifika Yetkilisi) ile sertifikalar kendiniz yaratılır ve üçüncü bir kişiden alınmaz. Tüm iletişim, istemci makinenin RAM’inden yapılır. Bu yüzden bilgisayarda ve bağlantıda kalın sonradan değerlendirmeye izin verecek veri kalmadı. Bu koruma aynı zamanda popüler bir “orta saldırıdaki adamı” hacklemeyi de imkansız kılıyor. Şifreli iletişim kendi sanal ağ kartını gerektirmez ve bu nedenle korunacak ağdan ayrı bir IP adresi yoktur. Dışarıdan, ağ ve ilgili bilgiler görünmez. Ayrıca istemci PC’de bağlantı görünmez. Cihaz, korunacak olan uzak ağ hakkında herhangi bir ağ bilgisine sahiptir ve bilmiyordur.

Özellikle kullanıcılar için hoş olan, kişisel çalışma ortamlarını her zaman Mobil Erişim Cihazı’nda taşımasıdır. Yönetici, yetkilendirmeyi ve böylece kullanıcının çalışma ortamını ve uygulamalara ve dizinlere erişimi merkezi olarak yapılandırır. Bir kez giriş yapın ve tekrarlanan şifre girişleriyle uğraşmadan onaylanan tüm uygulamalara otomatik erişim sağlayın. Tek oturum açma için şifre yöneticisi maksimum güvenlik sağlar. Bu durumda, uygulamalar, çok çeşitli uygulamalar ve / veya ilgili şifreler ile platformlar için kullanıcının şifreli veri tabanı üzerinden şifrelenir. Herhangi bir uygulamayı çağırırken, tek oturum açma modülü arka planda güvenli kimlik doğrulaması yapar. Elbette bireysel uygulamalar farklı şifreler ile korunur.

Mobil uygulamalar için hedef gruplar örn. Satış temsilcileri, ev ofis çalışanları, servis sağlayıcıların servis teknisyenleri veya uygulamalara göre kesinlikle ayrılması gereken grupların. Okullarda bu, öğrenci, öğretmen ve idari ağa ayrılmayı sağlar. Hastanede hasta kayıtlarına yalnızca yetkili tıbbi ve idari personel erişebilir. Sektörde, veri ve erişim farklı geliştirme ekipleri için güvenli bir şekilde ayrılmıştır.

SayTRUST Access USB çubuğu (1) kullanıcı için oldukça kolay, güvenli ve esnektir:

 
  • Herhangi bir PC’ye takıldıktan sonra, kimlik doğrulama devreye girer (2).
  • Doğrulamanın ardından sayTRUST menüsü (3) başlatılır.
  • Kullanıcı tanımlı sayTRUST menüsü üzerinde, uygulama seviyesinde bağlantı doğrudan PC nin RAM’den kurulur ve PC üzerinde hiçbir iz kalmaz.
     

Bir bakışta avantajları

Güvenlik

8 seviyeli erişim güvenliği

Kolay

Kurulum, yönetim ve kullanım

Esnek

Yerel, uzaktan veya mobil bağlantı kurabilirsiniz

Çok yönlü

Uygulamaların kullanımı için kaynaklara izin ve yetki ver, engelle ve izole et emirleri mümkün

Düşük Maliyet

Ciddi enerji tasarrufu, işletme ve idari giderler çok düşük

Modüler Sistem

Güvenlik modülleri ihtiyaca göre genişletilebilir